Автоматичні двері в готелях і ресторанах: естетика та функціонал
Автоматичні двері в закладах сфери гостинності мають стильний і сучасний вигляд. Вони забезпечують високу пропускну здатність, безпеку, енерго- і теплозбереження. Їх легко використовувати та обслуговувати.
Роль автоматичних дверей
Автоматичні двері в закладах сфери гостинності полегшують доступ, зокрема для маленьких дітей, гостей із дитячими візочками та людей з обмеженими можливостями. У ресторанах і готелях їх встановлюють:
- у вхідній зоні для створення комфортної атмосфери, збереження тиші, тепла в холодну пору року та охолодженого повітря в спеку;
- для поділу простору, наприклад, ресепшена із зоною відпочинку, і таким чином зонують приміщення для більшого комфорту гостей;
- на вході до вбиралень для спрощення доступу та зручності відвідувачів з обмеженими можливостями здоров’я;
- у службових приміщеннях — на кухні для забезпечення санітарної безпеки, блокування запахів і втрати тепла, у коморах, щоб запобігти несанкціонованому доступу та зберегти порядок;
- у технічних приміщеннях для безпеки персоналу, обладнання та товарів.
Інтеграція з дизайном та елементи
Вибір матеріалу залежить від функціонального призначення приміщення та дизайну. Для вхідної групи важлива стійкість до зовнішніх впливів (вологи, температур, сонячного світла). Внутрішні конструкції мають бути естетичними, легкими, відповідати інтер’єру приміщення.
Саме тому двері виконують переважно зі скла і ПВХ, рідше з алюмінію і дерева, що дає змогу не тільки гармонійно вписати конструкцію в інтер’єр та екстер’єр, а й також спростити догляд за нею і продовжити термін служби. Суцільноскляні автоматичні двері у вхідній групі об’єднують естетичну привабливість і функціональність.
Максимальною міцністю і вандалостійкістю вирізняються конструкції з нержавійки, а найдоступнішими визнані двері з ПВХ.
Врахування специфіки закладів
У ресторанах з активною кухнею і великим потоком відвідувачів автоматичні двері стануть чудовим рішенням. Вони дадуть змогу персоналу швидко і безперешкодно пересуватися між кухнею, технічними приміщеннями, складом і залом. Телескопічні автоматичні двері якнайкраще підходять на цю роль. Надійні та прості в роботі конструкції забезпечать ефективність і безпеку всіх процесів у закладі, загальний комфорт персоналу та гостей. Їх можна налаштувати на безконтактний доступ, щоб уникнути ручного відчинення дверей і запобігти забрудненню рук персоналу в процесі руху між кухонними цехами та при виході до гостей.
У вхідній групі закладів автоматичні двері виконують радше естетичну функцію. Вважається, що незручний вхід до ресторану здатний відсіяти до 30 % гостей.
Золотим стандартом вхідної групи готелів є автоматичні карусельні двері. Їх використовують для готелів різних категорій, забезпечуючи комфорт і безпеку гостей, тепло- та енергозбереження. Це позитивно позначається на статусі закладу. Автоматичні двері більш привабливі для постояльців, ніж класичні розпашні.
Типи та функціонал
У ресторанах і готелях найпоширеніші такі типи автоматичних дверей:
- Розсувні (одностулкові та двостулкові) — найпопулярніша конструкція, яку можна використовувати і у вхідній групі, і всередині приміщення для полегшення доступу. Відрізняється великим ресурсом служби навіть за умови інтенсивного використання.
- Карусельні або револьверні автоматичні двері запобігають проникненню пилу, шуму і протягів. Використовуються у вхідній групі. Ефективно розділяють гостей, що входять і виходять.
- Радіусні двері працюють за принципом розсувних. Їхні стулки в точності повторюють вигини несучих стін. Ефектно виглядають у вхідній групі. Мають невисоку пропускну здатність.
- Телескопічні двері мають високу пропускну здатність і розкриваються на дві третини ширини отвору. У них під час відкривання розсуваються чотири стулки, по дві з кожного боку.
Автоматичні двері — це інвестиція в комфорт, безпеку та імідж готелю або ресторану.
Автоматические двери в отелях и ресторанах: эстетика и функционал
Leave a comment