Сучасні технології в автоматичних дверях
Інноваційні рішення впроваджуються в управління, безпеку та дизайн автоматичних дверей. У результаті підвищується ефективність роботи конструкцій, знижуються експлуатаційні витрати, забезпечується доступність приміщень.
Інновації в дизайні та функціональності
Сучасні автоматичні дверні системи тяжіють до простоти форм і ліній, лаконічної функціональності всіх елементів. У пріоритеті нейтральне кольорове оформлення, гладкі поверхні, використання скла, металу та пластику.
Надійні виробники випускають конструкції вхідної групи і міжкімнатних дверей, які можна без зусиль вписати в загальну архітектурну концепцію будівлі.
- Ультрамодними залишаються суцільноскляні конструкції автоматичних дверей, які не мають рамок із профілю. Такий підхід забезпечує легкість і прозорість вхідної групи.
- Особливий вузький профіль стулок розсувних автоматичних дверей — компроміс між функціональністю та стилем, що дає змогу зберегти жорсткість конструкції та термоізоляцію без втрат візуальної складової.
- Ще одна практична інновація — профіль, інтегрований у склопакет. Він поєднує переваги склопакетів і візуальну перевагу суцільноскляних конструкцій. У результаті рамка ховається всередині склопакета, зберігається термо- і звукоізоляція, естетика простоти і легкості.
Використання датчиків і сенсорів
Надійна робота дверей неможлива без встановлення пристроїв автоматичного керування. Усі вони відповідають за простоту і зручність використання, безпеку дверних систем, енергозбереження. До них відносять:
- датчики руху, які виявляють рух перед дверима і активують механізм відкриття;
- інфрачервоні — реагують на зміни теплового випромінювання і визначають присутність людини перед дверима;
- ультразвукові — оцінюють відстань до перешкод і рухомих об’єктів у певному радіусі;
- оптичні датчики — реєструють зміну освітленості або наявність перешкод;
- безпеки — запобігають защемленню людей або предметів дверима.
Вибір датчиків і сенсорів для автоматичних дверей залежить від типу конструкції, частоти використання, заявленого бюджету.
Інтелектуальні системи керування
Інтелектуальна система керування автоматичними дверима спрощує доступ людям з обмеженими можливостями, гарантує безпеку приміщень. Працює вона здебільшого разом з автоматичним дотягувачем дверей на основі даних, отриманих від датчиків і сенсорів. Система може бути обладнана голосовим або біометричним керуванням.
Елементами системи є кнопки сенсорного управління, які дають змогу користувачеві відчиняти двері дотиком або натисканням кнопки, або ж спеціальні картки доступу чи брелоки, необхідні для безконтактного відчинення дверей за наявності відповідного коду доступу.
Покращення безпеки
Автоматичні двері запобігають несанкціонованому доступу або фактам травмування під час проходження. Безпека досягається завдяки встановленню комплексу сучасних інфрачервоних, ультразвукових або комплексних датчиків (руху, безпеки, присутності та інших).
Блоки управління дверима аналізують сигнали від датчиків і ухвалюють рішення про те, відчиняти чи зачиняти двері. Поліпшенню безпеки сприяє використання надійних матеріалів, наприклад, сталі або броньованого скла. Механічні захисні штори та блокуючі елементи не дають змоги дверям зачинитися, якщо є перешкода. Системи безпеки блокують роботу дверей у разі пожежі або злому, унеможливлюють хибні відкривання дверей, збої в роботі.
Таким чином, незважаючи на всю функціональність конструкцій, автоматичні двері систематично вдосконалюються в естетичному та практичному плані. Нові покоління автоматичних дверей заощаджують електроенергію, унеможливлюють ризик травмування людей, проникнення або злому.
Современные технологии в автоматических дверях
Leave a comment