Як підтримувати та обслуговувати автоматичні двері

Техобслуговування автоматичних дверей — запорука стабільної та безпечної роботи систем. Включає огляд, модернізацію, заміну елементів і ремонт вузлів, що вийшли з ладу. Це завдання довіряють окремим службам або фахівцям компанії-виробника.

Важливість регулярного обслуговування

Своєчасне технічне обслуговування автоматичних дверей відіграє важливу роль у забезпеченні їхньої безперебійної роботи та тривалого терміну служби. Робота в цьому напрямі передбачає:

  • сервісно-профілактичне обслуговування автоматичних вхідних систем для виявлення помилок у їхній роботі та неполадок;
  • переоснащення вхідних конструкцій — модернізацію обладнання та окремих вузлів, заміна застарілих систем більш сучасними;
  • ремонт вузлів та елементів — заміну несправностей із відновлення зламаного обладнання та деталей, мастила, витратних матеріалів;
  • консультування щодо безпечної експлуатації та виявлення неполадок.

Елементи обслуговування автоматичних дверей

Усі вузли та робочі елементи потребують кваліфікованого догляду. Автоматичні двері працюватимуть без проблем, якщо своєчасно виконувати технічний огляд.

Спеціаліст оглядає автоматичні двері, очищає механізми та вузли від пилу, промиває спеціальними засобами. Рейки і напрямні регулярно чистять, щоб уникнути скупчення пилу і бруду, які можуть призвести до ускладнень у русі дверей. Датчики безпеки теж можуть забруднюватися.

На наступному етапі перевіряють елементи кріплення і регулюють механічні з’єднання. Обов’язково перевіряють роботу роликів натягувача ременів і кареток, підтягують передавальний ремінь. Приводи, шестерні та інші механічні частини оцінюють на предмет зносу. Зношені або пошкоджені деталі замінюють.

Після цього переходять до електронних датчиків. Особливу увагу приділяють сенсорам, фотоелементам безпеки. Проводку, контакти і блоки управління оцінюють на предмет зносу.

Обов’язково перевіряють пристрій аварійного відкриття, програмний перемикач. Застаріле ПЗ, помилки в програмуванні також потребують оновлення. Так можна усунути помилки і поліпшити функціонування.

За необхідності виконують ремонт або заміну вузлів і агрегатів.

Проблеми та рекомендації

Серед найчастіших проблем і помилок у роботі автоматичних дверей відзначають шуми й вібрації, проблеми із сенсорами, зношення роликів і напрямних, тимчасове заїдання через накопичення бруду та пилу, несправності електричних компонентів через корозію або пошкодження блоків управління, помилки в роботі автоматичних приводів, проблеми з петлями, аварійним відчиненням.

Організувати якісне техобслуговування автоматичних дверей усіх типів можуть як професійні сервісні служби, так і штатні фахівці компанії-виробника. На будь-які проблеми варто реагувати негайно. Слід пам’ятати, що правильність роботи автоматичних дверей — питання не стільки комфорту, скільки безпеки. У зв’язку з цим актуальними є такі рекомендації:

  • Завжди дотримуйтесь правил безпеки під час обслуговування та ремонту. Вимикайте живлення перед проведенням будь-яких робіт.
  • Навчіть персонал, відповідальний за обслуговування, правильним методам і процедурам обслуговування автоматичних дверей.
  • Дотримуйтесь періодичності техобслуговування. Наприклад, сервісне обслуговування автоматичних дверей залежно від інтенсивності експлуатації організовують раз на місяць, раз на два місяці або раз на квартал.
  • Ведіть детальну документацію про регулярні обслуговування, заміни деталей і виконані ремонти.
  • Незалежно від того, яку службу буде обрано, важливо, щоб технічні огляди проводилися регулярно. Тільки так можна буде виявити проблеми і поломки, і вчасно їх усунути.

Как поддерживать и обслуживать автоматические двери

Leave a comment