Якість і безпека автоматичних дверей

Техобслуговування автоматичних дверей — запорука стабільної та безпечної роботи систем. Включає огляд, модернізацію, заміну елементів і ремонт вузлів, що вийшли з ладу. Це завдання довіряють окремим службам або фахівцям компанії-виробника.

Якість матеріалів і конструкції

Вибір матеріалів залежить від потреб клієнта, прохідності будівлі, зовнішнього та внутрішнього оформлення, необхідної функціональності. Характеристики дверей і сферу використання багато в чому визначає матеріал:

  • Автоматичні двері з алюмінію широко використовуються в комерційних і громадських будівлях, торгових центрах, аеропортах. Це легкий, міцний і стійкий до корозії матеріал.
  • Скляні автоматичні двері візуально розширюють простір. Саме тому їх встановлюють на входах в офісні будівлі, торгові центри, готелі.
  • Міцна нержавіюча сталь стійка до корозії і проста в обслуговуванні. Застосовується там, де потрібна підвищена стійкість до впливу навколишнього середовища, наприклад, на фармацевтичних заводах, у лабораторіях.
  • Дерево і його замінники використовуються рідше, переважно в декорі резиденцій, готелів, ресторанів.

Усі конструкції автоматичних дверей — складні, розсувні або розпашні — мають механізми та датчики безпеки, які запобігають ситуаціям, що загрожують життю людей.

Безпека у використанні

Технічні та конструктивні заходи, система сенсорів і датчиків забезпечують безпеку роботи автоматичних дверей зі скла або сталі. Інфрачервоні сенсори, ультразвукові датчики та інші технології дають змогу дверям реагувати на присутність людей або об’єктів, визначати, коли їм відчинятися або зачинятися.

Багато автоматичних дверей обладнано системами екстреного відчинення у разі виникнення пожежі, аварії або інших надзвичайних ситуацій. На випадок відсутності електропостачання часто передбачені вбудовані джерела живлення (батареї) або механізми ручного відкриття.

Сучасні моделі легко програмуються на певну швидкість і силу відкривання та закривання. Системи захисту від зіткнень автоматично зупиняють рух, якщо вони виявляють перешкоду на своєму шляху. Це запобігає травмам і небезпечним ситуаціям.

Сертифікація та стандарти

Автоматичні двері належать до продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації. Процедура передбачає перевірку відповідності європейським і національним стандартам, технічним регламентам і критеріям якості виробника.

Усі вони встановлюють вимоги до автоматичних дверей для захисту користувачів від можливих травм, запобігання несанкціонованому доступу, пожежної, екологічної безпеки тощо. Так, наприклад, безпеку дверей регламентує європейський стандарт EN 16005. Діють національні стандарти. Водночас кожен виробник відповідає за якість продукції, що випускається, і оцінює її відповідність власним технічним вимогам.

Переваги використання високоякісних автоматичних дверей

Автоматичні двері високої якості відкривають доступ до низки переваг. Вони можуть бути гармонійно інтегровані в будь-який архітектурний вигляд будівлі. Автоматичні скляні двері, а також моделі з нержавійки, алюмінію та інших матеріалів:

  1. запобігають зіткненню з людьми або предметами завдяки вбудованим сенсорам;
  2. забезпечують автоматизований доступ до громадських будівель, важливих об’єктів з високою прохідністю людей;
  3. підвищують інклюзивність будівель, надаючи легкий доступ для людей з обмеженими фізичними можливостями, а також батькам з дітьми в колясках;
  4. мають оптимальну енергоефективність завдяки інтелектуальним системам управління;
  5. можуть бути інтегровані з системами контролю доступу, забезпечуючи підвищений рівень безпеки
  6. демонструють хорошу теплоізоляцію, що сприяє зменшенню витрат енергії в приміщенні.

Якість матеріалів і конструкції автоматичних дверей відіграють ключову роль у їхній ефективності, довговічності та візуальному оформленні. Встановлення довговічних автоматичних дверей знижує витрати на регулярне обслуговування та ремонт.

Качество и безопасность автоматических дверей

Leave a comment